Škrabkání

Vědomé pečující škrabkání v Brně

Nebo také škrábání, drbání, šimrání. Škrábání je příjemná relaxační technika, při které dochází k dráždění nervových zakončení a následnému uvolnění. Jistě znáte ten pocit, kdy vás něco svědí, lechtá nebo naopak je dané místo napjaté. Škrábání dodává okamžitou úlevu. Dochází k prokrvení pokožky, prohřátí místa a doplnění energie, případně k jejímu uvolnění, pokud se jí v daném místě nahromadilo mnoho. Velmi jednoduše řečeno - v těle může být energie nedostatek nebo přebytek, to se odvíjí od mnoha skutečností, jako jsou např. strava, životní styl, míra stresu, dostatek či nedostatek pohybu apod. Vhodně zvolený dotek Vám může pomoci tuto energii doplnit, či uvolnit. Škrábání může fungovat v obojím případě, předem je ale dobré si ujasnit, s čím přicházíte. Ne vždy jsme ale na své tělo tak dobře napojeni, abychom rozeznali, co je třeba. Naše těla jsou naštěstí moudrá a velmi rychle nám řeč těla prozradí, po čem naše schránka prahne. Škrábání zcitlivuje tělo, zjemňuje ho a pomáhá užívat si i další typy doteků.

Tato masáž se zaměřuje zejména na dynamický dotek škrábání - tedy ohnivý dotek. (samozřejmě ho lze provést i velmi jemně) V mé nabídce je možno vyzkoušet další typy doteků (vodní, zemitý, větrný), které často používám v Tantrických masážích, ale také v masáži Léčivý dotek. Masáž Léčivý dotek může být jemnou vstupní branou k Tantrické masáži.


Čím je škrábání přínosné:

👉 Relaxace → dotek →péče: podobně jako hlazení může i jemné škrábání pomoci uvolnit napětí v těle a zklidnit mysl. Může také pomoci snížit úzkost a stres.

👉Zlepšení lymfatického oběhu: Jemné škrábání kůže může pomoci stimulovat lymfatický systém, což může vést k lepšímu odtoku odpadních látek z těla a zlepšení imunitního systému.

👉Odstranění odumřelých buněk: Škrábání může pomoci odstranit odumřelé kožní buňky a zlepšit celkovou kvalitu pokožky.

👉Uvolnění fyzického i emočního stresu: Jemné škrábání může stimulovat nervové zakončení v kůži, což může vést k uvolňování hormonů, jako je například oxytocin, který snižuje hladinu kortizolu, což je hormon spojený se stresem.

👉 Navýšení energie: Jemné škrábání může stimulovat nervové zakončení v kůži a vést k uvolňování endorfinů, což jsou přirozené látky v těle, které působí jako analgetika a také způsobují pocit euforie a zvýšené energie.

👉 Prokrvení Zcitlivění těla: Škrábání kůže může stimulovat krevní oběh a zlepšit cirkulaci krve a lymfy, což může vést k lepšímu přísunu kyslíku a živin do těla a zlepšit celkovou energii a vitalitu.

👉  Uvědomění! Kde se v našem těle blokuje energieŠkrabkání nabízím jako samostatnou službu na jednu hodinu. Pokud byste zamýšleli zařadit škrabkání k jakékoli jiné masáži, je to možné. V tomto případě lze domluvit i 30 minut škrabkání plus Vámi vybraná další masáž. Samostatné škrabkání je neintimní masáží.