Masáž prostaty


Masáž prostaty neboli stimulace mužské předstojné žlázy. Prostata patří mezi žlázy s vnitřní sekrecí, jedná se o vnitřní pohlavní orgán muže, a zároveň o jednu z nejdůležitějších žláz. Při ejakulaci vylučuje sekret, který tvoří až 30% ejakulátu. Zdravá prostata by na dotek neměla být bolestivá, pouze příjemně citlivá. Zvětšení prostaty může ovlivňovat např. sedavé zaměstnání, málo pohybu, nezdravý životní styl, přemíra stresu nebo nepravidelný sexuální život.


Proč masáž prostaty?

Prostata neboli mužský G bod může být považován i za centrum mužských emocí. Oslabená prostata může způsobit komplikace v běžném životě, což se může přirozeně projevit i v životě sexuálním. Většina mužů netouží po odborném vyšetření prostaty, neboť tyto zákroky jsou rychlé, necitlivé a v mnoha případech i bolestivé. Důvod, proč muži přemýšlí o intimní masáži prostaty, není vždy jen čistě diagnostický, ale čím dál více mužů v něm začíná objevovat nové a nepoznané stránky vzrušení, které dosud při běžném intimním kontaktu neprožili. Stimulace mužského G bodu dokáže uvolnit velké množství emocí. Po masáži tak můžete cítit pocity radosti, vděčnosti, v některých případech až silné pocity extáze. Z léčebného hlediska pak masáž pomáhá prostatu prokrvit a uvolňuje stagnaci v tomto místě.

Před masáží je vhodné navštívit toaletu, aby odpadl zbytečný stres z hygienického diskomfortu. Případně můžete den před masáží zařadit lehčí stravu. Masáž je prováděna v hygienických rukavičkách, které pro svou přilnavost nejsou téměř cítit.


Postup při masáži

Masáž probíhá na zemi na podložce, kde má masírovaný i masírující dostatek prostoru. Začínáme masáží hýždí, která je částečně propojena s masáží zad a dolních končetin. Pro kvalitní prožitek z této masáže je nezbytné, aby bylo uvolněné celé tělo, masírovaný se cítil komfortně a bezpečně. Po základním uvolnění svalových partií se soustředíme na oblast hýždí, kříže a kostrče, které uvolňujeme speciálními masážními technikami. Pohybuji se v oblasti třísel a hráze. Prostatu je možné masírovat nepřímo i přes hráz, je to oblast mezi penisem a konečníkem a masáž této oblasti je velice příjemná a vzrušující. Masáží navozujeme pocity důvěry, proto postupuji pomalu a pečlivě, aby si vaše tělo zvykalo na následné doteky v oblasti konečníku. Před vnitřní masáží se ještě delší dobu pohybujeme u análního otvoru, kde se nachází mnoho nervových zakončení. Samotná masáž této oblasti je sama o sobě velmi uvolňující. Podle reakce vašeho těla a za pomocí vlastní intuice vypozoruji, kdy je vhodné pozvolna přejít na vnitřní masáž. Vaše tělo dává dostatečné signály, nemusíte mít tedy obavy, že by cokoli mohlo být uspěcháno. Je možné komunikovat i v průběhu masáže, tedy cokoli se vám nelíbí nebo naopak líbí, mi můžete během masáže sdělit. Jak dlouho bude probíhat vnitřní masáž prostaty záleží na vás. Masáž prostaty může probíhat vleže na břiše i na zádech, opět záleží, co je vám příjemnější. Doporučuji vyzkoušet obě varianty. Masáž prostaty společně s masáží intimních partií je vhodná při poloze vleže na zádech, kde se můžete dostatečně uvolnit a vnímat silné pocity této kombinace. Po masáži je dostatek času na doznění a následnou sprchu. Přeji vám krásný prožitek této silné techniky.


Zajímavé a poučné čtení o prostatě můžete najít v tomto odkazu