Intuitivní Relaxační masáž

Relaxační masáž je příjemnou nebolestivou technikou, která má výrazný vliv na psychiku člověka a dokáže zbavit napětí a nahromaděného stresu. Pravidelná relaxace je pro tělo a mysl velmi důležitá a relaxační masáž je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se dokázat zbavit napětí a stresu.


Masáže jsou v dnešním uspěchaném světě stále populárnější a častěji jsou využívány pro relaxaci a zlepšení fyzického i psychického zdraví. Jednou z možností, kterou by stálo za to vyzkoušet, je intuitivní relaxační masáž.

Tento typ masáže je veden přímo na míru dle vašich potřeb a přání. Dle dohody s masírovaným používám a kombinuji techniky relaxační masáže, baňkování, reflexní a thajské masáže. Vše je na vzájemné domluvě s klientem, aby dosáhl maximálního uvolnění a pohody.


Výhody relaxační masáže jsou mnohostranné a zahrnují nejenom uvolnění a relaxaci svalů, ale také zlepšení prokrvení kůže, odstranění odumřelých částí a podporu lymfatického systému. Masáž také zvyšuje hybnost kloubů a pomáhá zmírňovat bolesti pohybového aparátu.


Baňkování je další technikou, která se v relaxační masáži používá. Jedná se o metodu, která má původ v tradiční čínské medicíně a spočívá v použití speciálních baňek, které se aplikují na kůži a pomocí podtlaku vytváří masážní efekt. Tato technika je velmi účinná při odstraňování blokád v těle, zlepšování krevního oběhu a regeneraci svalstva.

Reflexní masáž je metoda, při které se na noze stimulují jednotlivé body, které jsou propojené s orgány a částmi těla. Tuto masáž lze využít například při bolestech hlavy, žaludku, páteře, při problémech se srdcem či trávením.

Prvky z Thajské masáže jsou další technikou, které lze v rámci relaxační masáže použít. Tato masáž kombinuje prvky akupresury, jógy a reflexologie a je účinná při uvolňování svalového napětí a bolesti, zlepšení flexibility a pružnosti těla a také zvyšuje celkovou energii.