Regenerační a relaxační masážeNabídka regeneračních a relaxačních masáží


Regenerační a relaxační masáž

Jedna z nejvyhledávanějších technik zejména pro svůj regenerační účinek na svalstvo. Je vyhledávána za účelem posílení fyzické kondice, prevence ztuhlých svalů a podpoře fyzického i psychického stavu člověka.

Regenerační masáž se zpravidla zaměřuje na masáž namáhaných částí těla, jako jsou záda, svaly dolních končetin, ruce. Při pravidelné námaze a jednostranném pohybu je obvykle přetížené i to svalstvo, které se na první pohled nemusí projevit bolestivě, nicméně při hlubším zásahu sami pociťujeme i bolestivější místa, která jsme předtím necítili.

Masáž je příjemnou nebolestivou technikou, která má výrazný vliv na psychiku člověka, dokáže zbavit napětí, nahromaděného stresu a mimo jiné:

-slouží k relaxaci a regeneraci svalstva

-zvyšuje prokrvení kůže a odstranění odumřelých částí

-podporuje lymfatický systém, napomáhá odplavovat toxiny

-zvyšuje hybnost kloubů

-zmírňuje bolest pohybového aparátu

Masáž neslouží jako náhrada pravidelného pohybu, je ideálním doplňkem k pravidelné fyzické aktivitě.


Intuitivní masáž

Pokud si klient není jistý, kterou masáž zvolit, tato masáž je vhodnou volbou. Masáž je prováděna přímo na míru potřebám klienta. V této masáži jsou pro vás vybrány a kombinovány techniky klasické švédské masáže, baňkování, reflexní masáže, techniky z thaiské masáže. V zimních měsících je možnost zařazení lávových kamenů. Masáž je individuální a pro každého klienta je stanovený specifický postup.

Indikace masáže / kdy je vhodné tuto masáž zvolit:

· Sport, pravidelná fyzická zátěž

· Sedavé zaměstnání, jednostranná zátěž

· Pravidelný a dlouhodobý stres, emoční vypětí

· Stavy po úrazech, regenerace

· Dlouhodobá únava, vyčerpání

· Nedostatek relaxace, odpočinkuBaňkování

(Je součástí Intuitivní masáže)

Baňkování je stará metoda sahající až do doby kolem roku 3300 př.n.l. První zmínky o této metodě pocházejí pravděpodobně z oblasti Mezopotámie. Baňky vytvářejí podtlak na pokožce. K aplikaci se používají silikonové, plastové vakuové nebo skleněné baňky, které se přikládají na pokožku a následně vytváří požadovaný podtlak. Lze provádět baňkovou masáž, kdy přiložíme baňku a s vytvořeným podtlakem masírujeme zvolenou oblast, čímž dochází k hlubokému prokrvení a uvolnění napjatého svalstva. Nebo přikládáním baněk na delší čas (5 - 15 min) který se odvíjí od stavu a míry zatuhlosti svalstva. V závislosti na celkovém stavu klienta se mohou tvořit mírné hematomy (podlitiny, modřiny), které během dne až několika dnů zmizí a nejsou nijak výrazně bolestivé.

Účinky baňkování:

  • Odstranění bolesti, uvolnění ztuhlých svalů
  • Uvolnění bederní páteře, zmírnění menstruačních bolestí
  • Zlepšení krevního oběhu, pročištění krve
  • Vliv na pokožku, urychlení detoxikace
  • Příznivý vliv na nervový systém a emoce


Reflexní masáž plosek nohou
(Tato masáž není prováděna samostatně, ale je součástí Intuitivní masáže)

Nervová zakončení najdeme na všech končetinách našeho těla. Chodidlo je svou plochou největší a působení na reflexních ploškách na noze bude nejúčinějším místem.

Chodidlo zobrazuje mapu našeho těla, na které jsou vyobrazeny jednotlivé orgány. Pokud se jedná o párový orgán, jako jsou např. plíce nebo ledviny, najdeme plošky na obou našich chodidlech. V případě samostatného orgánu jako je např. srdce, slezina, játra najdeme plošku na té straně, na kterém je v těle skutečně umístěna. Tímto se snáze můžeme orientovat v "mapě".

Působením tlaku stimulujeme jednotlivé plošky, tímto tlakem pošleme signál do mozku, který následně bude ovlivňovat děj v našem těle.

Reflexní masáž pomáhá:

-zmírňovat bolest

-odstranit migrénu a bolesti krční páteře

-uvolnit psychické napětí

-harmonizovat činnost žláz

-zvyšovat schopnost koncentrace


Masáž horkými lávovými kameny

(Masáž je součástí Intuitivní masáže a Masáže Lux Lucis)

Relaxačně - energetická masáž horkými kameny pocházejících přímo z havajských ostrovů. Kameny dokáží dlouho udržet teplo a tím zvýšit účinek masáže.

Masáž má vysoce regenerační účinek na celý organismus, prohřívá svalstvo, tím uvolňuje ztuhlá místa, stimuluje krevní oběh a lymfatický systém.

Teplé kameny spolu s masážními hmaty mohou uvolnit křeče, bolest hlavy, pomáhají překonat premenstruační syndrom, neboť silně prohřívají oblast pánve, kde může stagnovat energie. Kameny pomáhají tuto oblast prokrvit a dovolit energii, aby volně tekla. Posilují a harmonizují tělo.Manuální lymfatická masáž

(Masáž není v současné době v nabídce, po vzájemné domluvě ji lze však provés)

Lymfatická masáž je jemná technika, která má za cíl urychlení odtoku lymfy z podkoží zpět do krevního oběhu, který nese nečistoty a toxiny do čistících orgánů jako jsou ledviny, játra, které tyto škodlivé látky vyloučí z těla přirozenou cestou.

Pokud lymfatický systém nepracuje, jeho činnost bude zpomalena. Lymfatický systém nemá svou pumpu a může se stát, že při nedostatku pohybu, sedavém zaměstnání, po úrazech nebo operačních zákrocích se lymfa může začít městnat. Nejčastěji v oblasti nohou, rukou nebo v obličeji. Tělo zadržuje vodu. Vytváří se pomerančová kůže a otoky.

Pomocí cílené a přesně stanovené techniky je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven. Technika má nejen skvělý účinek, ale je i příjemnou relaxací pro své jemné provedení.

Lymfatická masáž:

-odstraňuje celulitidu

-zmírňuje otoky nohou

-upravuje otoky po operacích

-zlepšuje tok lymfy, podporuje detoxikaci organismu

-zvyšuje imunitní systém