Klasické a relaxační masážeNabídka klasických a relaxačních masáží


Rekondiční masáž

Jedna z nejvyhledávanějších technik zejména pro svůj regenerační účinek na svalstvo. Je vyhledávána za účelem posílení fyzické kondice, prevence ztuhlých svalů a podpoře fyzického i psychického stavu člověka.

Rekondiční masáž spadá do kategorie klasických masáží. Zpravidla se zaměřuje na masáž namáhaných částí těla, jako jsou záda, svaly dolních končetin, ruce. Při pravidelné námaze a jednostranném pohybu je obvykle přetížené i to svalstvo, které se na první pohled nemusí projevit bolestivě, nicméně při hlubším zásahu sami pociťujeme i bolestivější místa, která jsme předtím necítili.

Masáž je příjemnou nebolestivou technikou, která má výrazný vliv na psychiku člověka, dokáže zbavit napětí, nahromaděného stresu a mimo jiné:

-slouží k relaxaci a regeneraci svalstva

-zvyšuje prokrvení kůže a odstranění odumřelých částí

-podporuje lymfatický systém, napomáhá odplavovat toxiny

-zvyšuje hybnost kloubů

-zmírňuje bolest pohybového aparátu

Masáž neslouží jako náhrada pravidelného pohybu, je ideálním doplňkem k pravidelné fyzické aktivitě.


Masáž proti bolesti zad

Velmi účinná technika, která propojuje tři druhy masáží. Jsou jimi klasická masáž zad, reflexní masáž chodidel a breussova masáž. Začínáme reflexní masáží, při které se věnuji zejména uvolnění krční páteře, uvolnění trapézových svalů a dalším důležitým bodům na chodidle, které mohou pomoci k uvolnění problémových partií. Pokračuji klasickou masáží zad, rozmasírovaní ztuhlého svalstva a opětovnému věnování pozornosti problémových míst. Na závěr provádím jemnou techniku breussovy masáže, která se soustředí na nejbližší svaly kolem páteře a díky použití třezalkového oleje vyživuje meziobratlové ploténky. Je zároveň vhodná pro všechny, kterým se dlouhodobě nedaří zklidnit, cítí se roztěkaně a ve stresu. Reflexní masáž spolu s breussovou masáží mají velmi pozitivní vliv na zklidnění mysli a zároveň, jak napovídá název masáže, účinně odstraňuje bolesti zad.

Aby tato technika byla účinná a byl dostatek času k provedení všech druhů masáží, je potřeba si vyhradit min. 90min vašeho času


Reflexní masáž plosek nohou

Nervová zakončení najdeme na všech končetinách našeho těla. Chodidlo je svou plochou největší a působení na reflexních ploškách na noze bude nejúčinějším místem.

Chodidlo zobrazuje mapu našeho těla, na které jsou vyobrazeny jednotlivé orgány. Pokud se jedná o párový orgán, jako jsou např. plíce nebo ledviny, najdeme plošky na obou našich chodidlech. V případě samostatného orgánu jako je např. srdce, slezina, játra najdeme plošku na té straně, na kterém je v těle skutečně umístěna. Tímto se snáze můžeme orientovat v "mapě".

Působením tlaku stimulujeme jednotlivé plošky, tímto tlakem pošleme signál do mozku, který následně bude ovlivňovat děj v našem těle.

Reflexní masáž pomáhá:

-zmírňovat bolest

-odstranit migrénu a bolesti krční páteře

-uvolnit psychické napětí

-harmonizovat činnost žláz

-zvyšovat schopnost koncentrace


Medová detoxikační masáž

Technika prováděná za pomocí včelího medu, kdy se rozehřátý med nanáší na záda, kolena, lokty, ramena nebo jiné části těla. Med se jemně rozetře a následně stimulujeme pokožku speciálními pumpovacími hmaty. Tento proces přispívá k vylučování škodlivin z organismu.

Účinky medové masáže:

-zklidňují nervový systém

-zvyšují tok lymfatického systému

-odstraňuje toxiny a soli

-zvyšuje imunitu

-výrazně zlepšuje krevní oběh


Manuální lymfatická masáž

Lymfatická masáž je jemná technika, která má za cíl urychlení odtoku lymfy z podkoží zpět do krevního oběhu, který nese nečistoty a toxiny do čistících orgánů jako jsou ledviny, játra, které tyto škodlivé látky vyloučí z těla přirozenou cestou.

Pokud lymfatický systém nepracuje, jeho činnost bude zpomalena. Lymfatický systém nemá svou pumpu a může se stát, že při nedostatku pohybu, sedavém zaměstnání, po úrazech nebo operačních zákrocích se lymfa může začít městnat. Nejčastěji v oblasti nohou, rukou nebo v obličeji. Tělo zadržuje vodu. Vytváří se pomerančová kůže a otoky.

Pomocí cílené a přesně stanovené techniky je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven. Technika má nejen skvělý účinek, ale je i příjemnou relaxací pro své jemné provedení.

Lymfatická masáž:

-odstraňuje celulitidu

-zmírňuje otoky nohou

-upravuje otoky po operacích

-zlepšuje tok lymfy, podporuje detoxikaci organismu

-zvyšuje imunitní systém


Masáž horkými lávovými kameny

Relaxačně - energetická masáž horkými kameny pocházejících přímo z havajských ostrovů. Kameny dokáží dlouho udržet teplo a tím zvýšit účinek masáže.

Masáž má vysoce regenerační účinek na celý organismus, prohřívá svalstvo, tím uvolňuje ztuhlá místa, stimuluje krevní oběh a lymfatický systém.

Teplé kameny spolu s masážními hmaty mohou uvolnit křeče, bolest hlavy, pomáhají překonat premenstruační syndrom, neboť silně prohřívají oblast pánve, kde může stagnovat energie. Kameny pomáhají tuto oblast prokrvit a dovolit energii, aby volně tekla. Posilují a harmonizují tělo.